Přejít na obsah


Fotka

Prémiové členství - kde a jak zaplatit?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2012 - 18:17

Galileo297 napsal/a:

Horac napsal/a:
Pokud chceš, mohu Ti PM zařídit přes e-shop. Abych nebyl obvniněn ze spamu, neuvádím jeho název, ale napiš mi přímo a domluvíme se! Cenově je myslím z českých e-shopů když ne nejlevnější, tak jeden z nejlevnějších.

Já se tak trochu koukal a v e-shop se dá sehnat okolo 600kč.
Hlavně mně zajímalo kdo je s jakým e-shopem spokojený,pokud to neplatí zrovna kartou.


A ty opravdu nemáš žádnou platební kartu, kterou by jsi si to zaplatil sám ?

Pak to trvá cca 15 minut maximálně, cena podle kurzu. Ani ty e-shopy tě nebudou dotovat :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 22:10

Zdravím, chci se zeptat těch, kteří mají zkušenosti s placením PM členství přímo přes GC.com. PM mi končí tento pátek, tak jsem se rozhodl, že si to dnes vyřídím...

Tak jsem si najel na profil, klikl na "obnovit členství", potom na "zakoupit". Následně jsem doplnil potřebné údaje vč. čísla karty a kódu a dal odeslat. A pak nic. Čekal jsem nějakou platební bránu nebo nějaké potvrzení apod. Místo toho vím úplný prd. :D Náhodou jsem ale zavítal na detail profilu a mám tam napsáno "Tvé členství bude obnoveno 22/03/2013.", takže mám to chápat, že už je to vyřízené, jen musím počkat, až mi to strhnou z účtu...?

Díky. ;)
  • 0

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 22:17

DejfR napsal/a:
Zdravím, chci se zeptat těch, kteří mají zkušenosti s placením PM členství přímo přes GC.com. PM mi končí tento pátek, tak jsem se rozhodl, že si to dnes vyřídím...

Tak jsem si najel na profil, klikl na "obnovit členství", potom na "zakoupit". Následně jsem doplnil potřebné údaje vč. čísla karty a kódu a dal odeslat. A pak nic. Čekal jsem nějakou platební bránu nebo nějaké potvrzení apod. Místo toho vím úplný prd. :D Náhodou jsem ale zavítal na detail profilu a mám tam napsáno "Tvé členství bude obnoveno 22/03/2013.", takže mám to chápat, že už je to vyřízené, jen musím počkat, až mi to strhnou z účtu...?

Díky. ;)


Jo, strhnou si to sami v den, kdy ti to staré končí.
  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 22:21

A mají tam tvé číslo karty i s heslem. Pokud mají svůj web stejně děravý jako ten s kešemi, tak pozdrav hmota. Já bych nikdy jinak než blokovaně přes platební portál neplatil. Zkušenosti s Groundspeakem nemám, ale jen jak někteří psali, že jim to po roce automaticky znova strhnul z účtu, tak od takového placení radši hodně rychle pryč.
  • 0

#25 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 22:42

Smrk napsal/a:

DejfR napsal/a:
Zdravím, chci se zeptat těch, kteří mají zkušenosti s placením PM členství přímo přes GC.com. PM mi končí tento pátek, tak jsem se rozhodl, že si to dnes vyřídím...

Tak jsem si najel na profil, klikl na "obnovit členství", potom na "zakoupit". Následně jsem doplnil potřebné údaje vč. čísla karty a kódu a dal odeslat. A pak nic. Čekal jsem nějakou platební bránu nebo nějaké potvrzení apod. Místo toho vím úplný prd. :D Náhodou jsem ale zavítal na detail profilu a mám tam napsáno "Tvé členství bude obnoveno 22/03/2013.", takže mám to chápat, že už je to vyřízené, jen musím počkat, až mi to strhnou z účtu...?

Díky. ;)


Jo, strhnou si to sami v den, kdy ti to staré končí.


Díky. ;)


mpik napsal/a:
A mají tam tvé číslo karty i s heslem. Pokud mají svůj web stejně děravý jako ten s kešemi, tak pozdrav hmota.
Já bych nikdy jinak než blokovaně přes platební portál neplatil.
Zkušenosti s Groundspeakem nemám, ale jen jak někteří psali, že jim to po roce automaticky znova strhnul z účtu, tak od takového placení radši hodně rychle pryč.

No to je možné, že co rok. Každopádně mám minimální limit, tak to by nezbohatli. A ono se dá nějak zrušit, akorát ty podmínky jsou v angličtině. V květnu mi končí platnost karty a i kdyby to chtěli za rok strhnout znova, tak mají smůlu. :D Příště asi raději zvolím spolehlivější metodu, a to e-shop.
  • 0

#26 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 23:27

e-shop je jistě bezpečnější metoda, ale musíš počítat, že se možná asi nepatrně zvětší cena. PayPal je asi nejlepší možnost.
  • 0

#27 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 23:31

mpik napsal/a:
... jen jak někteří psali, že jim to po roce automaticky znova strhnul z účtu, tak od takového placení radši hodně rychle pryč.

Pokud si zvolím, že chci automaticky obnovovat PM, tak je snad v pořádku, že částka se automaticky strhne z karty, ne? Jinak by ta možnost nedávala smysl. Přesně takhle si platím PM už šestý rok a funguje to dobře. Kupovat to přes e-shop mi přijde zbytečně komplikované a drahé.
  • 0

#28 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 4:21

By mě zajímalo, co to automaticky obnovované PM udělá, když si na kartě zablokujete internetové transakce? Jestli ta platba pak stejně projde jako MO/TO transakce a nebo ne? Popř. jestli se jí pokusí strhnout z karty při neúspěch znovu v určitých intervalech.
  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 6:01

kulhal napsal/a:

mpik napsal/a:
... jen jak někteří psali, že jim to po roce automaticky znova strhnul z účtu, tak od takového placení radši hodně rychle pryč.

Pokud si zvolím, že chci automaticky obnovovat PM, tak je snad v pořádku, že částka se automaticky strhne z karty, ne? Jinak by ta možnost nedávala smysl. Přesně takhle si platím PM už šestý rok a funguje to dobře. Kupovat to přes e-shop mi přijde zbytečně komplikované a drahé.

Je to v pořádku. Jenomže to potvrzuje, že po celou dobu uchovávají informace o tvé kartě. A při děravosti jejich webu se divím, že tvou kartou neplatí i někdo jiný. Zkoušet to nebudu, ale já mám všechny internetové platby ještě potvrzované kódem přes SMS. Což, uznávám, by bylo na nic, pokud by mi ukradli kartu i s telefonem.
Z tohoto důvodu bych preferoval nákup přes e-shop nebo nějakou přímou platbu na účet.
  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 7:03

Taky jsem nikdy neměl s prodlužováním PM problém.
  • 0

#31 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 7:20

Platím PayPalem a naprosto bez problémů. Platím "ručně" každý rok, opakovanou platbu jsem si nedal.
  • 0

#32 tomozzy

tomozzy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 7:21

Pře 2 dny jsem řešil to samé. Zavítal jsem na GeoGadget a za 4 hodiny jsem měl PM prodloužený B) . To jim přeci nemohla ani přijít moje platba. ;) Ale chválím!
  • 0

#33 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 9:08

shaman3 napsal/a:
By mě zajímalo, co to automaticky obnovované PM udělá, když si na kartě zablokujete internetové transakce? Jestli ta platba pak stejně projde jako MO/TO transakce a nebo ne? Popř. jestli se jí pokusí strhnout z karty při neúspěch znovu v určitých intervalech.


Mě skončila platnost karty. Jen mi poslali e-mail, že nelze provést platbu a že členství vyprší za X dní. Takže jsem pak zaplatil novou kartou a opět nastavil recurring membership. A zas mám na pár let pokoj...
  • 0

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 11:14

mpik napsal/a:

kulhal napsal/a:

mpik napsal/a:
... jen jak někteří psali, že jim to po roce automaticky znova strhnul z účtu, tak od takového placení radši hodně rychle pryč.

Pokud si zvolím, že chci automaticky obnovovat PM, tak je snad v pořádku, že částka se automaticky strhne z karty, ne? Jinak by ta možnost nedávala smysl. Přesně takhle si platím PM už šestý rok a funguje to dobře. Kupovat to přes e-shop mi přijde zbytečně komplikované a drahé.

Je to v pořádku. Jenomže to potvrzuje, že po celou dobu uchovávají informace o tvé kartě. A při děravosti jejich webu se divím, že tvou kartou neplatí i někdo jiný. Zkoušet to nebudu, ale já mám všechny internetové platby ještě potvrzované kódem přes SMS. Což, uznávám, by bylo na nic, pokud by mi ukradli kartu i s telefonem.
Z tohoto důvodu bych preferoval nákup přes e-shop nebo nějakou přímou platbu na účet.


Myslím, že riziko zneužití karty na netu je daleko menší, než že ti tu kartu někdo sebere a na rozloučenou z Tebe ještě vybuší PIN.

Používáš tu kartu v bankomatu ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 11:23

Nebo si udelej ucet u PayPalu, a plat to pres nej. Tim se Groundspeak k udajum tve karty vubec nedostane. A navic to ma tu prijemnou vlastnost, ze si PM zaplatis kdykoliv, a ono ti to prodlouzi platnost o pozadovanou dobu hned, aniz by to cekalo na termin vyprseni.
  • 0

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:08

OPDCITY napsal/a:
rozhodně bych nesouhlasil s kolombem, že riziko zneužití katy na internetu je menší než fyzické zneužití karty. Ale chápu že starší generace reflektuje spíše na ty hmatatelné hrozby než na ty virtuální (a přesto tak reálné) ;)


Já Ti dám starší generaci :-)

1. Když dojde ke zneužití karty skrz její kompromitaci u obchodníka, nebo skrz bankomat, tak Ti banka prachy vrátí.
2. Když Ti kartu někdo ukradne a získá i PIN, tak máš problém ty.

Myslím, že je daleko více fyzicky ukradených a zneužitých karet, než úniků dat od obchodníka.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:36

mám dotaz: existuje nějaký e-shop, kde se dá pořídit TŘÍMĚSÍČNÍ členství(za rozumnou cenu)? nikde jsme tuto nabídku neviděla...
  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:56

Riziko ztráty karty pochopitelně je. A na kartě jsou všechna čísla, potřebná pro placení na netu. Pin pro eshopy vůbec není třeba. Proto jsem si to hned zabezpečil přes SMS. Riziko vymudlení databáze pochopitelně existuje také. Rozumný obchodník bude mít toto zabezpečené. Nejlíp tak, že se mu bude platit přes zabezpečenou platební bránu. Ono totiž na rozdíl od zlodějíčka, co krade v obchodě, tady se toho dá ukrást hodně najednou. Co mě spíš udivuje, jsou nové bezkontaktní karty. Platí se s nimi rychle, bez PINu. Ten to prý chce jen tak jednou za 4 platby. Platím s ní měsíc a pin to ještě nechtělo. Když se to používá denně, je nebezpečí malé. Když jen občas, je nebezpečí, že člověk zjistí ztrátu až za týden a to už je o 3,5 tisíce lehčí.
  • 0

#39 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:18

mpik napsal/a:
...
Co mě spíš udivuje, jsou nové bezkontaktní karty. Platí se s nimi rychle, bez PINu. Ten to prý chce jen tak jednou za 4 platby. Platím s ní měsíc a pin to ještě nechtělo. Když se to používá denně, je nebezpečí malé. Když jen občas, je nebezpečí, že člověk zjistí ztrátu až za týden a to už je o 3,5 tisíce lehčí.


Stejné to mají v Americe. Přijdeš s kartou, projedeš čtečkou a odcházíš. Neplatí to ale většinou u našich karet.
  • 0

#40 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 20 březen 2013 - 14:38

mpik napsal/a:Co mě spíš udivuje, jsou nové bezkontaktní karty. Platí se s nimi rychle, bez PINu. Ten to prý chce jen tak jednou za 4 platby. Platím s ní měsíc a pin to ještě nechtělo. Když se to používá denně, je nebezpečí malé. Když jen občas, je nebezpečí, že člověk zjistí ztrátu až za týden a to už je o 3,5 tisíce lehčí.

U tohodle vzniká přílišná panika. Ten čtecí rádius je tak malej, že fakt nehrozí, že by se to "típlo" jen tím, že projdeš kolem čtečky, jak mi kdosi líčil. Je to úplně stejný, jako když se to před tím naládovalo do tý čtečky přímo. Co se týče PINu, tak tam je to omezený částkou. U ČS je to 500. Méně bez PINu, více s PINem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama